Kto sme

O nás

Komunita Blahoslavenstiev vznikla vo Francúzsku v roku 1973. Založil ju  brat Efraim - Gerard  Croissant (neskôr stály diakon) spolu so svojou manželkou Jo a s ďalším manželským párom. Patrí medzi tzv. nové komunity, ktoré vznikli po II. vatikánskom koncile v Katolíckej cirkvi.

Čítaj viac
Kto sme

Naše apoštoláty

Zo života modlitby sa rodí náš apoštolát, ktorý sa snaží odpovedať na potreby miestnej cirkvi. Komunita na Slovensku ponúka duchovné cvičenia, semináre, formačné obnovy vo svojom dome, ale aj rôzne duchovné obnovy krátkodobý pobyt vo svojom dome.

Čítaj viac
Kto sme

Naša ponuka

Členovia Komunity sa živia svojou duchovnou službou (viď naše apoštoláty) a vlastnou prácou. Z  produkcie našej dielne vám ponúkame reprodukcie ikon a pozdravy. Ponúkame aj zdobené sviece. Tiež vydávame knihy a nahrávame CD nosiče s prednáškami a vlastnou hudobnou produkciou.

Čítaj viac

Pozvánky

V MOJICH OČIACH SI KRÁSNA I VZÁCNA! - DC PRE ŽENY

STUDŇA

Pozývame Vás navštíviť české stránky  našej Komunity, video-seriál STUDŇA! Tentoraz ide o krátke zamyslenia s viacerými členmi Komunity Blahoslaventiev: s Jo Croissant (spoluzakladateľkou Komunity Blahoslavenstiev), s Etiennom Dahlerom a so sr. Veronikou Barátovou. Každý týždeň sa môžete tešiť na nové zamyslenie.


Novinky

2 %

Drahí priatelia, ak by ste chceli v tomto roku podporiť naše APOŠTOLÁTY PRE RODINY A DETI  2 % z dane, kontaktujte nás prosím na tel. čísle 0948 194 296, alebo mailom – veronika.baratova@seznam.cz
Poskytneme vám bližšie informácie a zašleme vám tlačivo pre daňový úrad.
VŠETKÝM PODPOROVATEĽOM ZO SRDCA ĎAKUJEME!

Najbližšie podujatia

Radosti a starosti našej rodiny

od: 08-03-2019 do: 10-03-2019 , miesto: Rodinkovo
prednášajúci: sr. Dária Miezgová kategória: Obnovy pre rodiny

Témou obnovy pre rodiny je pohľad na to, čo žije rodina dnes. Ako sa tešiť zo všetkého dobrého, čo rodina prináša? Ako prekonávať starosti, konfikty, zranenia? Je tu však Kristus a podáva svoju pomocnú ruku. Ako sa jej chytiť?
Súčasťou je liturgia Komunity, ticho s Pánom v modlitbe, modlitebné večery, možnost sv. spovede a osobných rozhovorov.

Vstaň a choď!

od: 14-03-2019 do: 17-03-2019 , miesto: Okoličné
prednášajúci: sr. Veronika Barátová kategória: Duchovné cvičenia

Pôstna duchovná obnova. Pozvanie ponoriť sa do uzdravujúcej moci Ježiša Krista. Téma odpustenia a vnútorného uzdravenia. Viac odkryť tajomstvo kresťanského povolania, stávať sa svedkami moci lásky Ježiša Krista. Vziať si Písmo. Súčastou je liturgia Komunity, adorácia, sviatost zmierenia a možnosť osobných rozhovorov.

Kvetný víkend so slávením veľkonocnej večere Pána v duchu jej židovských koreňov

od: 12-04-2019 do: 14-04-2019 , miesto: Okoličné
prednášajúci: sr. Veronika Barátová, sr. Dária Miezgová kategória: Duchovné cvičenia

Pozývame mladých ľudí (od 18 do 40 rokov) k sláveniu tzv. Sederu – židovskej veľkonočnej večere a zároveň Poslednej večere Pána Ježiša. Súčastou bude úvod do židovských koreňov kresťanskej viery a úvod do slávenia Sederu. Začiatok v piatok o 18.00 hodine svätou omšou, koniec v nedelu na obed.

Kontakt

Komunita Blahoslavenstiev
Kláštorná 123
031 04 Liptovský Mikuláš - Okoličné
Mob: 0908 270 446
E-mail: blahoslavenstva@alconet.sk

Bankové údaje

Číslo nášho účtu: 161 055 3002 / 5600 Prima Banka
IBAN: SK20 5600 0000 0016 1055 3002
Site version: 1.0.1, © www.yuma.sk